לימודי ביוטכנולוגיה - תואר ראשון בביוטכנולוגיה

ראש המגמה: פרופ' אורי ניר     

יועצת אקדמית: ד"ר גתית הרשקוביץ

מרכזת: ד"ר סאלי שפונגין 

מזכירה: גב' רינה ג'אן

למעוניינים במסלול לימודי ביוטכנולוגיה הגעתם למקום הנכון - הפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר אילן מקיימת מסלול תואר ראשון בביוטכנולוגיה אשר מכשיר את הלומדים בו להשתמש בידע ביולוגי לפיתוח טכנולוגיות לצורך ייצור מוצרים לרווחת האדם בתחומי התעשייה, הרפואה החקלאות ועוד.

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת ייעוץ ומידע בנושא לימודי ביוטכנולוגיה / תואר ראשון בביוטכנולוגיה דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-5317019

יעדיו של מסלול הלימודים במגמת תואר ראשון בביוטכנולוגיה

תחום הביוטכנולוגיה הינו תחום העוסק בשימוש במערכות ביולוגיות, ברמה של אורגניזם שלם או חלקים ממנו, לפיתוחים חדשים בתחומי התעשייה, הרפואה, החקלאות ואחרים. זהו תחום בעל פוטנציאל כלכלי אדיר, המתפתח מיום ליום. תחום זה מאגד בתוכו את מדעי החיים וכן גם נושאים מהתחום הטכנולוגי, המשפטי, הכלכלי, השיווקי והניהולי.

במסלול הביוטכנולוגיה לתואר ראשון מקנים לסטודנטים ידע וזווית ראיה רחבה על התחום המוביל כיום במדעי החיים, וכלים המאפשרים להם המשך לימודים לתואר שני בביוטכנולוגיה, או בכל מסלול אחר ללימודים מתקדמים. זאת, מבלי לפגוע בידע הבסיסי והעדכני הנדרש מבוגר תואר ראשון במדעי החיים. בוגרי ביוטכנולוגיה מועסקים במגוון גדול של מקומות עבודה, ויכולים לפתח ואף לייצר מוצרים על ידי שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

מה הם כיווני התעסוקה האפשריים עבור בוגרי מסלול לימודי ביוטכנולוגיה?

בוגרי מדעי הביוטכנולוגיה מועסקים במגוון גדול של מקומות עבודה לרבות מכוני מחקר, ויכולים לייצר ואף לפתח מוצרים על ידי שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

מידע על תוכנית תואר ראשון בביוטכנולוגיה

תכנית הלימודים לתואר ראשון בביוטכנולוגיה כוללת 72 שעות שנתיות (ש"ש) (החל מתשע"ו) במשך שלוש שנים. בשנות הלימודים א' ו-ב' מירב הקורסים הינם קורסי בסיס, המשותפים למסלול לימודי מדעי החיים מורחב, בתוספת של מספר קורסים ייחודיים למסלול. בשנה ג' מועמקת ומורחבת מגמת ההתמחות בתחום הביוטכנולוגיה. התכנית בכללותה מקנה לבוגרים כלים לראייה רחבה של תחום הביולוגיה המודרנית ומאפשרת להם להחליט באופן מושכל על המשך דרכם.  

ביוטכנולוגיה מורחב תכנית 80115 72 שעות שנתיות (72 נ"ז)

קורסי הלימוד עבור כל שנה מופיעים בקישורים הבאים:

ביוטכנולוגיה שנה א

ביוטכנולוגיה שנה ב

ביוטכנולוגיה שנה ג

 

 

תמונה יד אוחזת דנא