דו ראשי מובנה מדעי החיים-כימיה

מסלול לימודים חדש לתואר ראשון. מטרת המסלול היא לאפשר לסטודנט להתמחות ביותר מתחום אחד במדעי הטבע. שילוב זה מקנה בסיס רחב לקידום מחקרים חדשניים למשל בתחומי הביוטכנולוגיה והננוטכנולוגיה .

התוכנית כוללת את הידע הבסיסי, המאפשר רכישת ידע בתחומי המדעים, ומרחיב את הידע בנושאי הפרמקולוגיה, הכימיה האורגנית, הכימיה הפיסיקלית, בביוטכנולוגיה ותחומים קרובים רבים. הקורסים בכימיה נלמדים עם תלמידי הכימיה, והקורסים בביולוגיה נלמדים עם הסטודנטים למדעי החיים- כך שהלמידה במחלקות היא מעמיקה ויעילה. במהלך התואר הסטודנטים משתתפים בקורסי מעבדה בתחומים רבים ומגוונים- המכינים אותם להמשך דרכם. בשנה השלישית ללימודיהם הסטודנטים בוחרים להעביר סמינריון מתחומי הכימיה או מדעי החיים.

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת ייעוץ ומידע בנושא לימודי כימיה ומדעי החיים דרך עמוד צור קשר

הקורסים הבסיסיים הנלמדים במהלך השנה הראשונה, מאפשרים לסטודנט להמשיך בשילוב כימיה ביולוגיה לקבלת תואר ראשון דו ראשי מובנה, או להמשיך באחד המקצועות לקבלת תואר ראשון מורחב במקצוע הנבחר.

בוגרי התוכנית יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בכימיה או במדעי החיים ללא צורך בהשלמות, ויכולים לצאת לשוק העבודה ככימאים או ביולוגים בעלי תואר B.Sc..

במסגרת המסלול  לומדים הסטודנטים על פי תכנית המשלבת את הקורסים היסודיים במדעי החיים,  ובמדעי הכימיה.

למעשה בוגרי התוכנית רוכשים ידע רחב הן בביולוגיה והן בכימיה ובכך מגדילים את מרחב הבחירה שלהם לאחר סיום התואר, הן ללימודים לתארים מתקדמים בתחום הביולוגיה או הכימיה, והן לפניה לשוק העבודה.

דו ראשי מובנה מדעי החיים-כימיה - מסלול 80-250 

מדעי החיים- כימיה  תכנית 80250   68.5 שעות שנתיות (137 נ"ז)

(שימו לב החל מתש"פ האוניברסיטה עוברת לניקוד לפי ש"ס, 1 נ"ז=1 ש"ס)

מערכת השעות לשנת תשע"ט:

תוכנית לימודים כללית

שנה א'

שנה ב'

שנה ג'

לפרטים: ד"ר גתית הרשקוביץ 

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת ייעוץ ומידע בנושא לימודי כימיה ומדעי החיים דרך עמוד צור קשר