פרופ' סיריל כהן

טלפון
דוא"ל
Cyrille.Cohen@biu.ac.il
משרד
בנין מחקר רפואי אבחוני ע"ש גונדה 204, חדרים 104, 105
  מחקר

  מעבדתנו מתעניינת בהנדסת התגובה החיסונית כנגד סרטן ע"י החדרה של גנים ספציפיים לתוך לימפוציטים.

    התגובה החיסונית כנגד תאים סרטניים הוכחה כמכרעת לחיסול סרטן. למרות שישנם כמה גורמים המשפיעים על אותה התגובה כגון המיקרו-סביבה או מנגנוני התחמקות של הגידול, התברר לאחרונה שללימפוציטים מסוג T ישנו תפקיד מרכזי בתגובה האנטי-סרטנית. הספציפיות של אותם תאים מוכתבת אך ורק ע"י הקולטן המכונה T-cell receptor - TCR , אשר מזהה פפטידים קצרים המוצגים ע"י מולקולות התאמת רקמות Major Histo-Compatibility (MHC). פפטידים כאלו, הנגזרים מאנטיגנים סרטניים זוהו בשנים האחרונות ומהווים מטרה ייחודית על-פני תאי הגידול.

    טיפול בסרטן בעזרת לימפוציטים חודרי-גידול tumor-infiltrating lymphocytes (TIL) הינו יעיל באימונותרפיה, אך לא ניתן תמיד לבודד תאים שכאלה אצל חולים. על-מנת להתגבר על מכשול זה, הראינו שניתן להחדיר TCR ספציפי לסרטן לתוך לימפוציטים "נאיבים", ובכך להפוך אותם לתאים הורגי-סרטן. טיפול כזה הוכח גם בשנה האחרונה כיעיל כנגד סרטן.

    מעבדתנו חוקרת אספקטים שונים של אותו תהליך החדרת ה-TCR והתנהגותו בתאים לימפוציטים בעזרת כלים בביולוגיה מולקולארית ומבנית. בנוסף, אנו חוקרים דרכים לשפר את התגובה האנטי-סרטנית של לימפוציטים בעזרת מולקולות סטימולטוריות. עבודתנו משלבת שיטות מתקדמות של הנדסת חלבונים ותאים, אימונולוגיה מולקולארית ותרפיה גנטית. אנו מקווים לתת מענה לשאלות בסיסיות באימונולוגיה של סרטן ולפתח כלים מולקולאריים שיוכלו להוות בסיס לטיפולים מתקדמים באימונותרפיה.

  תאריך עדכון אחרון : 17/05/2022